SEARCH MENU CLOSE
Úvodní stránka
Lékaři
Zákroky
Kontakt
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha
Close Image
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha

Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox

Zákroky Kyretáž dělohy v Praze hero-image Kyretáž dělohy v Praze hero-image
Zákroky

Kyretáž dělohy v Praze

Kyretáž dělohy je chirurgický výkon během něhož se do dutiny děložní zavede před hrdlo děložní tzv. kyreta a provede se seškrábnutí děložní sliznice.

Kontaktujte nás
Kdy se přistupuje ke kyretáži dělohy

Kdy se přistupuje ke kyretáži dělohy

Kyretáž dělohy je krátký gynekologický zákrok, při kterém po dezinfekci zevní rodidel lékař zavádí do děložní dutiny tzv. kyretu (operativní nástroj ve tvaru lžíce) a provede seškrábnutí děložní sliznice. To je nutné zejména u žen, které prodělaly samovolný potrat či zamlklé těhotenství, dalším případem jsou pak ženy po porodu, kdy nedošlo k úplnému vyloučení placenty. Některé ženy tento zákrok podstupují pro silné menstruační krvácení, jiné pak pro podezření na myom, nádor ši polyp.

Kyretáž dutiny děložní s minimálními riziky

Kyretáží dělohy se dříve řešilo mnoho gynekologických komplikací, dnes je frekvence jejího užívání nižší, avšak v mnoha případech se bez ní lékař neobejde. Ve srovnání s minulostí, která jí napsala špatnou pověst, se dnes však jedná o skutečně bezpečnou metodu s minimálními riziky.

Rekonvalescence po kyretáži dělohy

Samotná kyretáž dělohy je prováděna ambulantně, zabere lékaři 15 minut, provádí se v celkové anestezii a do několika hodin po zákroku je pacientka propuštěna domů, kde musí dodržovat pooperační režim spojený se zvýšenou hygienou, sexuální abstinencí a omezením fyzické zátěže. V čase rekonvalescence je rovněž vhodné vynechat koupání ve vaně či návštěvu veřejných saun a koupališť.

Kontaktujte nás