SEARCH MENU CLOSE
Úvodní stránka
Lékaři
Zákroky
Kontakt
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha
Close Image
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha

Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox

Zákroky Konizace děložního čípku hero-image Konizace děložního čípku hero-image
Zákroky

Konizace děložního čípku

Konizace je malý gynekologický zákrok určený k léčbě předrakovinových změn děložního hrdla. Cílem je odstranění postižené tkáně z děložního čípku.

Kontaktujte nás
Prekanceróza děložního hrdla

Prekanceróza děložního hrdla

Doporučení na konizaci nastává nejčastěji po cytologickém rozboru stěrů z děložního čípku, jehož výsledky upozorní na nežádoucí změny děložního hrdla. Poté, co lékař následně provede biopsii a laboratoř odhalí přednádorové změny, doporučí se postiženou část čípku odstranit.

Moderní a šetrné metody

Konizace děložního čípku se provádí elektrotechnikou a to ve dvou formách: konizací povrchovou či hloubkovou. Při povrchové lékař používá nejčastěji tzv. elektrickou kličku, hloubkové léze pak řeší elektrickou jehlou. Obojí však díky moderním metodám umožní rychlé zahojení tkáně a neovlivní možnost dalšího otěhotnění.

Kontaktujte nás