SEARCH MENU CLOSE
Úvodní stránka
Lékaři
Zákroky
Kontakt
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha
Close Image
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha

Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox

Zákroky Interrupce Praha hero-image Interrupce Praha hero-image
Zákroky

Interrupce Praha

Umělé přerušení těhotenství, tzv. interrupce, je malý operační zákrok, při němž dochází k umělému přerušení těhotenství.

Kontaktujte nás
Do kdy je možné těhotenství přerušit?

Do kdy je možné těhotenství přerušit?

Na žádost ženy lze umělé přerušení těhotenství přerušit do 12. týdne od poslední menstruace, ve výjimečných případech i po 12. týdnu, nicméně v tomto případě vyžaduje interrupce hospitalizaci.

Jak interrupci provádíme

V naší ambulanci provádíme interrupci metodou vakuumaspirace, tedy odsátím, kdy gynekolog rozšíří děložní hrdlo (dilatace), zavede do dutiny děložní plastovou trubičku a podtlakovou savkou graviditu odsaje. Platí přitom, že čím vyšší je stadium těhotenství, tím větší je dilatace. Po odsátí někdy gynekolog provádí tzv. revizi, při které odstraní zbytky tkáně děložními kyretami. Zákrok se provádí v celkové anestezii a přibližně po dvou hodinách je pacientka propuštěna domů. Doporučujeme však, aby měla domluvený doprovod či případný odvoz autem.

Optimální doba pro interrupci a jak o sebe po zákroku pečovat

I když se jedná o bezpečný a poměrně jednoduchý zákrok, optimální doba pro interrupci je 7. - 9. týden těhotenství. S přibývajícími týdny se zvyšují zdravotní rizika a celkový dopad na organismus. Několik týdnů po zákroku je také potřeba dodržovat stejná pravidla jako při šestinedělí, tedy dbát na zvýšenou hygienu, odpočívat a dopřát tělu dostatek klidu a času pro zahojení.

Profesionální odborníci

Zkušení lékaři

Náš tým profesionálů z ambulance gynekologické chirurgie v Praze 5.

Kontaktujte nás