SEARCH MENU CLOSE
Úvodní stránka
Lékaři
Zákroky
Kontakt
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha
Close Image
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha

Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox

Zákroky Instrumentální revize po samovolném potratu hero-image
Zákroky

Instrumentální revize po samovolném potratu

Během instrumentální revize  se pochvou a děložním hrdlem zavádí aspirační kyreta, kterou se odsaje obsah dutiny děložní po zamlklém těhotenství či samovolném potratu.

Kontaktujte nás
Jak instrumentální revize probíhá

Jak instrumentální revize probíhá

Důvodem k provedení revize je zamlklé těhotenství či samovolný potrat, po kterém je nutno zkontrolovat dutinu děložní a odsát její obsah. Zákrok začíná uspáním pacientky a vydezinfikováním pochvy a děložního hrdla. Poté gynekolog aspirační kyretou odsaje obsah dutiny děložní a provede kontrolu děložní dutiny děložní kyretou (nástrojem ve tvaru špičaté lžičky).

 

Výkon trvá 10-15 minut a probíhá v celkové anestezii.

Jak dlouho trvá rekonvalescence

Po instrumentální revizi je nutno dodržovat po dobu 2 - 3 týdnů klidový režim s absencí sexu, omezením fyzické zátěže a zvýšenou hygienou - pro snížení rizika infekce však doporučujeme pouze časté sprchování, nikoliv koupele. Příchod menstruace nastává 4 - 6 týdnů po výkonu.

Kontaktujte nás