SEARCH MENU CLOSE
Úvodní stránka
Lékaři
Zákroky
Kontakt
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha
Close Image
Jednodenní gynekologická chirurgie, Praha

Používáte nepodporovaný, zastaralý internetový prohlížeč. Stránky v něm nemusí být správně zobrazeny, mohou být pomalé a nemusí správně fungovat. Zaktualizujte si prohlížeč nebo si nainstalujte nový. Doporučujeme použití některého z následujících prohlížečů: Google Chrome, Edge, Mozilla Firefox

Zákroky Inserce nitroděložního tělíska hero-image Inserce nitroděložního tělíska hero-image
Zákroky

Inserce nitroděložního tělíska

Nitroděložní tělísko je spolehlivou metodou antikoncepce, jež lékař zavádí přes děložní hrdlo do dutiny děložní. Takto umístěné tělísko pak zabraňuje spojení vajíčka a spermií. V některých případech se doporučujete rovněž k léčbě silné menstruace, endometriózy či poruch cyklu.

Kontaktujte nás

10 minut a pak už antikoncepci můžete pustit z hlavy

Zavedení nitroděložního tělíska je nenáročný, zhruba desetiminutový úkon, při němž ĺékaž první vydezinfikuje rodidla a pochvu, zkontroluje dělohu a s pomocí jemné dilatace vloží tělísko do dutiny děložní. Poté zkontroluje umístění tělíska za pomocí ultrazvuku. Celý proces může žena registrovat jako tlak v podbřišku, nicméně při zručnosti lékaře může proběhnout zcela bez bolesti. K celkové narkóze se přistupuje jen ve výjimečných případech.

Po zavedení čípku

Zavádění nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí na konci menstruace či bezprostředně po ní, je možné jej zavést i po šestinedělí či potratu. Po zavedení tělíska je obvyklé, že je podbřišek ženy citlivější, stejně tak se nezalekněte špinění či slabého krvácení, které může trvat až několik týdnů.

Kontaktujte nás